CM Localization

Centrum Lokalizacji CM preferowanym miejscem praktyk dla studentów Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

Po owocnej współpracy w roku akademickim 2015/2016 Uniwersytet Wrocławski ponownie wybrał CM jako preferowane miejsce praktyk z zakresu translatoryki dla studentów Filologii Germańskiej.
Praktyki są bardzo korzystną formą współpracy dla obu stron. Studenci nabywają wielu cennych umiejętności, pozwalających im łatwiej zdobyć pracę tłumacza po ukończeniu studiów. Dla nas natomiast jest to okazja przeszkolenia i przygotowania do pracy przyszłych pracowników oraz współpracowników. Jedna z zeszłorocznych praktykantek pracuje obecnie w firmie CM jako tłumacz i korektor języka niemieckiego.

Centrum Lokalizacji C&M zmienia swoją siedzibę.

W związku z rozwojem firmy od dnia 1 sierpnia 2012 roku Centrum Lokalizacji C&M zmienia swoją siedzibę. Nowe, większe biuro znajduje się w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia, przy ulicy Parkowej 19, która leży w sercu Parku Szczytnickiego. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.cmlocalization.eu/PL/index.php.

Centrum Lokalizacji C&M organizuje zawody paintball

23 czerwca 2012 roku we Wrocławiu firma Centrum Lokalizacji C&M zorganizowała spotkanie integracyjne połączone z zawodami paintball. Podczas zawodów dwie 6-osobowe drużyny złożone z pracowników naszej firmy stoczyły zażarty bój, którego zwycięzcą została drużyna pod dowództwem Mariusza Hawryłkiewicza. Po zakończeniu walki zwycięska drużyna odebrała zasłużoną nagrodę, a wszyscy uczestnicy spędzili wspólne popołudnie przy grillu i napojach.

Centrum Lokalizacji C&M powiększa zespół zarządzający projektami tłumaczeniowymi

W związku z dynamicznym rozwojem firma Centrum Lokalizacji C&M po raz kolejny w tym roku rozszerzyła zespół pracowników. Sébastien Jottard został nowym Kierownikiem Projektu w zespole zarządzania projektami tłumaczeniowymi. Sébastien jest absolwentem Institut Supérieur de Traducteurs et d’Interprètes, ISTI w Brukseli. Pracował jako tłumacz języka francuskiego i angielskiego dla klientów w Belgii. Współpracę z firmą C&M Sébastien rozpoczął w lutym 2012, odbywając kilkumiesięczny staż w ramach międzynarodowego programu Leonardo da Vinci.

Centrum Lokalizacji C&M świętuje Dzień Dziecka z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Legnicy

6 czerwca dwóch pracowników firmy C&M wraz z uczniami legnickiego liceum odwiedziło Świetlicę Środowiskową „Dom Św. Franciszka” w Legnicy, aby razem z dziećmi, które zazwyczaj biorą udział w zajęciach w tej placówce, uroczyście świętować tegoroczny Dzień Dziecka.

Centrum Lokalizacji C&M Sygnatariuszem Karty Różnorodności.

Dnia 20 kwietnia 2012 roku firma Centrum Lokalizacji C&M przyłączyła się do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności. Zgodnie z jej treścią firma „zobowiązuje się do wdrażania zasad zarządzania różnorodnością i polityki równego traktowania oraz ich promowania i upowszechniania wśród wszystkich interesariuszy organizacji.”

Centrum Lokalizacji C&M współredaktorem Słownika Robotyki.

Firma Centrum Lokalizacji C&M wraz z portalem Robotyka zredagowała Słownik Robotyki. Słownik jest już dostępny pod adresem slownik.robotyka.com lub w serwisie robotyka.com. Obecnie słownik zawiera 800 terminów z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej, jednak w najbliższym czasie będzie się rozbudowywał, ponieważ publikowane w portalu artykuły będą poddawane procedurze ekstrakcji terminologii przez firmę C&M.

C&M uczestniczy w panelu dyskusyjnym podczas „Konferencji Tłumaczy” w Warszawie

W dniach 28 i 29 kwietnia 2012 roku w Warszawie odbyła się „Konferencja Tłumaczy”, pierwsza w nowej edycji konferencji organizowanych przez firmę Localize.pl. Podczas konferencji Prezes firmy dr Michał Tyszkowski wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Kontrola jakości – czym jest jakość tekstu z perspektywy zleceniodawcy, jak obiektywnie oceniać jakość tłumaczeń?”

Centrum Lokalizacji C&M współorganizatorem konferencji „Tłumacz a komputer” we Wrocławiu

W dniach 20-21 kwietnia 2012 we Wrocławiu odbyła się konferencja „Tłumacz a komputer” zorganizowana wspólnie przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu i Centrum Lokalizacji C&M. Podczas dwudniowej konferencji zaprezentowano wiele interesujących wystąpień oraz wyniki badań dotyczące wykorzystania ogólnodostępnego oraz specjalistycznego oprogramowania w pracy tłumacza, a także specyfiki pracy firm profesjonalnie zarządzających tłumaczeniami oraz ich współpracy z indywidualnymi tłumaczami.

Centrum Lokalizacji C&M wspiera Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu

Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu jest placówką, zapewniającą opiekę osobom, które z powodu ograniczeń fizycznych lub psychicznych nie są w stanie prowadzić samodzielnego życia. W placówce funkcjonuje 6 zespołów terapeutycznych, skupiających ponad 400 osób, które są mieszkańcami ośrodka.
Subskrybuje zawartość