Przejdź do treści

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA TM-EUROPE 2009 – OSTATECZNY TERMIN REJESTRACJI UPŁYWA 21 WRZEŚNIA!!!

Data publikacji
17/09/2009
Ostatnia modyfikacja
11/05/2011
Profile picture for user superadmin

21 września 2009 upływa ostateczny termin rejestracji na doroczną międzynarodową konferencję - TM-Europe 2009, która jest to najważniejszym europejskim wydarzeniem tłumaczeniowo-lokalizacyjnym w okresie jesiennym.

Tematyka międzynarodowej konferencji TM-Europe tradycyjnie koncentruje się wokół zagadnień dotyczących zarządzania w branży tłumaczeniowej i lokalizacyjnej. Tematem konferencji TM-Europe w 2009 r. jest Zarządzanie jakością i terminologią oraz biznesowe uwarunkowania świadczenia usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych. Wśród prelegentów są przedstawiciele korporacji międzynarodowych, instytucji europejskich, czołowych biur tłumaczeń oraz konsultanci i eksperci. Podczas konferencji odbędą się prezentacje oraz dyskusje panelowe na temat zarządzania jakością i zarządzania terminologią, a także na inne tematy związane z zarządzaniem procesem tłumaczenia, jak również warsztaty na temat technologii branżowych, narzędzi tłumaczeniowych i technik sprzedaży usług tłumaczeniowych. W tym roku debata ‘Warsaw Pact Debate’ będzie dotyczyć warunków rynkowych, wzajemnych oczekiwań i zależności biznesowych między klientami a usługodawcami. Debata będzie jak zwykle transmitowana na żywo za pośrednictwem Internetu dla zainteresowanych.

W sobotę (03.10.09) odbędą się 2 równoległe warsztaty pokonferencyjne. Warsztat 1 - na temat popularnych narzędzi wspomagających tłumaczenie (m.in. narzędzia CAT – Deja Vu, MemoQ, Trados) i innych technologii automatyzujących proces tłumaczenia. Warsztat 2 - na temat technik sprzedaży usług tłumaczeniowych i budowania relacji z klientem. Warsztaty odbędą się również w hotelu Marriott w Warszawie (w godz. 09.00 – 18.00).

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim przez międzynarodowych ekspertów branżowych i oferowane są w ramach promocji konferencji w bardzo przystępnej cenie (która uwzględnia certyfikat, dwie przerwy kawowe z poczęstunkiem i lunch w restauracji Lila Weneda). Rejestracja na warsztaty również kończy się 21 września http://www.tm-europe.org/node/408

Serdecznie zapraszamy do lektury newslettera konferencyjnego, w której znajdziecie Państwo wywiady m.in. z prowadzącymi warsztaty Jostem Zetzsche oraz Dougiem Lawrencem http://www.tm-europe.org/files/newsletters2009/tm-europe2009-newsletter…

Konferencja TM-Europe odbędzie się w dniach 1-2 października 2009 roku w Hotelu Marriott w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 65/79. Językiem konferencji i warsztatów jest angielski.

Międzynarodowa konferencja TM-Europe (www.tm-europe.org) organizowana jest dorocznie przez Polskie Stowarzyszenie Biur Tłumaczeń (www.psbt.pl) oraz firmę badawczo-konsultingową TM-Global (www.tm-global.org).

TM-Europe 2009 www.tm-europe.org

Kontakt: conference [at] tm-europe [dot] org